Policija primena - atšvaitai yra privalomi

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnai tarp šių metų lapkričio 2 ir lapkričio 8 d. kontroliuos, kaip pėstieji ir kiti eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių reikalavimų (toliau - KET). Tamsiuoju paros metu pareigūnai patruliuos atokesnėse, neapšviestose miesto gatvėse, sodininkų bendrijų teritorijose, kitose gausiau apgyvendintose, bet nuo miesto centro nutolusiose vietose. Pažeidėjams bus griežtai taikomos administracinio poveikio priemonės.

Primename, kad KET ne rekomenduoja, bet reikalauja laikytis nustatytų normų, todėl įspėjame pėsčiuosius turėti atšvaitus, liemenes arba drabužius su šviesą atspindinčiais elementais. Tėvus ar juos atstojančius asmenis prašome pasirūpinti nepilnamečiais vaikais, privalančiais turėti ir segėti atšvaitus ar dėvėti drabužius su šviesą atspindinčiais elementais. Prašome pasirūpinti vyresnio amžiaus artimaisiais. Kaip pranešėme praėjusią savaitę - senyvo amžiaus pėstieji miesto gatvėse tamsiuoju paros metu nukenčia daugiausiai.

Policija primena Kelių eismo taisykles: (KET 5 p.) Eismo dalyviai privalo išmanyti Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymą, mokėti šias taisykles (Kelių eismo taisykles) ir jų laikytis; (KET 48 p.) Pėstieji, eidami neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, privalo neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą. Atkreipiame pėsčiųjų dėmesį į rudens laikotarpiu padidėjusius pavojus ir skatiname griežtai laikytis Kelių eismo taisyklių nuostatų.