Greičiausia „Škoda“ įsibėgėjo iki 365 km/val.

Nuo šiol „Škoda“ yra greičiausias pasaulio automobilis su 2.0 litrų darbo tūrio varikliu. Išvystęs 365 km/val. greitį, „Octavia vRS Bonneville Special“ modelis pasiekė naują pasaulio rekordą specialioje greituminių važiavimų trasoje ant išdžiuvusio druskingo ežero Bonneville vietovėje JAV, Jutos valstijoje.

Keliomis dienomis anksčiau šis 600 AG automobilis pirmą kartą perkopė 200 mylių per valandą (325 km/val.) greičio ribą. Šiuo pasaulio rekordu skambiai pažymėtas „Škoda vRS“ serijos modelių dešimties metų jubiliejus.

Ankstesnis greičio rekordas „G/PS“ kategorijoje - 347 km/val. (arba 216 mylių per valandą) – buvo pasiektas dar 1998 metais. Praėjus net 13 metų, Čekijos gamintojų automobilis šį pasiekimą pagerino 18 km/val.. Naują pasaulio rekordą oficialiai patvirtino Pietų Kalifornijos Laiko matavimo asociacija (SCTA), o šio rekordo siekimas buvo įtrauktas į kasmetinio „Bonneville Speed Week“ renginio dienotvarkę. Automobilį-rekordininką vairavo britas Richardas Medenas, kuris 5 km ilgio tiesiojoje sugebėjo įsibėgėti su „Octavia“ iki didesnio nei 200 mylių per valandą greičio šešis kartus. Vieno iš šių bandymų metu ir buvo pasiektas greičio rekordas.

Šio projekto sumanytojas, „Škoda UK“ padalinio vadovas Robertas Hazelwoodas, sakė, kad rezultatas pranoko visus lūkesčius: „Tai iš tikrųjų stulbinantis pasiekimas. Mūsų pagrindinis tikslas buvo perkopti 200 mylių per valandą greičio ribą ir taip pažymėti vRS modelių 10 metų jubiliejų. Tačiau mūsų automobilis ir komanda padarė ne tik tai, bet ir gerokai daugiau – pasiekė naują greičio pasaulio rekordą savo kategorijoje. Noriu padėkoti visiems, kurie sunkiu darbu prisidėjo prie šio projekto, nes jų dėka „Škoda“ vardas nuo šiol įrašytas pasaulinėje greičio rekordų lentelėje.”

Informacijos šaltinis

Rubrika: