Iš Vilniaus kiemų bus šalinami seni automobiliai

Artėjant žiemai, Vilniaus miesto savivaldybė kartu su Vilniaus miesto vyriausiuoju policijos komisariatu ir Vilniaus eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymo asociacija atnaujino kasmetinę akciją „Daugiau erdvės kiemuose“, skirtą atlaisvinti sostinės kiemus nuo nenaudojamų, apgadintų automobilių.

Pirmojo akcijos etapo metu seniūnijų, Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai fotografuos ir registruos sostinės kiemuose stovinčius nenaudojamus, ryškių išorinių defektų turinčius automobilius. Laukiama pagalbos ir iš gyventojų – pranešimų apie kiemuose pastebėtus „automobilius-vaiduoklius“ trumpuoju telefonu 1648 arba el. paštu viesoji.tvarka@vilnius.lt . Nenaudojamų „automobilių-vaiduoklių duomenų bazė bus sudaryta iki lapkričio 20 d.

Pasak Vilniaus miesto savivaldybės Kalbos kontrolės ir administracinės veiklos skyriaus vedėjo Gintaro Tamošiūno, surinkta medžiaga (nuotraukos, stovėjimo vieta) apie apleistus automobilius bus apibendrinta ir perduota Vilniaus miesto Vyriausiojo policijos komisariatui. „Policijos pareigūnai nustatys automobilių savininkus ir pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 51 str. įspės, nurodydami terminą automobilį sutvarkyti arba patraukti iš bendrojo naudojimo vietos“, - teigė G. Tamošiūnas. Jo teigimu, savininkams nepaisant įspėjimų, jiems būtų taikomos administracinės baudos iki 1 tūkst. Lt.

2009 m. pavasarį vykdytos analogiškos akcijos metu sostinės kiemuose buvo užregistruoti 1663 apgadinti, nenaudojami automobiliai. Gavę įspėjimus, savininkai patraukė arba sutvarkė 555 transporto priemones, buvo išvežti utilizuoti 855, dėl 253 automobilių administraciniai veiksmai dar tęsiami.

Nežinantiems ką daryti su savo nebenaudojamais automobiliais Vilniaus eksploatuoti netinkamų transporto priemonių asociacija siūlo savo paslaugas – primena, kad jos įmonės tokias transporto priemones superka, jas išregistruoja „Regitroje“ ir utilizuoja.